Microsoft Teams

POUŽÍVÁNÍ NA STOLNÍM POČÍTAČI, NOTEBOOKU
Služba Microsoft Teams je součástí služby Microsoft Office 365, kterou má každý žák zdarma k dispozici po celou dobu docházky do školy. S Microsoft Teams můžete pracovat buď přes standardní webových prohlížeč (Microsoft Edge nebo Google Chrome) ZDE nebo si můžete stáhnout do počítače samostatnou aplikaci Microsoft Teams (pro Windows nebo macOS) ZDE.

Po otevření v prohlížeči či spuštění aplikace, musíte zadat přihlašovací údaje:
– školní email žáka ve formátu PrijmeniJm@zsbozkov.plzen-edu.cz,  
např. NovakJa@zsbozkov.plzen-edu.cz
heslo, kterým se žák přihlašuje k počítači ve škole. Po úspěšném přihlášení se zobrazí přehled týmů, ve kterých jste členem.

INSTALACE APLIKACÍ MICROSOFT OFFICE 365
Pro plnohodnotnou práci v aplikaci Microsoft Teams je výhodné si do počítače nainstalovat sadu aplikací Microsoft Office 365. Získáte tím nejen aplikaci Teams, ale i ostatní aplikace jako je Word, Excel či PowerPoint. Postup instalace najdete v následujícím návodu ZDE.

Používání na mobilním zařízení
Microsoft Teams lze pracovat i na mobilních zařízeních (chytré telefony nebo tablety). Samostatná aplikace je dostupná jak pro zažízení s operačním systémem Android, tak i pro zařízení s operačním systémem iOS.

Instalace aplikace na mobilním zařízení
Otevřete na telefonu nebo na tabletu aplikaci Obchod Play (systém Android) nebo aplikaci App Store (systém iOS). Dejte vyhledat aplikaci “Microsoft Teams”. Poté si ji stáhněte (je zdarma).
Odkaz pro Obchod Play (systém Android) Odkaz pro App Store (systém iOS)Po instalaci aplikace musíte zadat přihlašovací údaje stejně jako v případě klasického počítače